ZŠ - Výlet II. stupně do hlavního města

 

   Dne 5.12.2019 se uskutečnil výlet II. stupně do Prahy, který byl zaměřen především na architekturu.

   Nejprve jsme šli do Národního muzea, kde jsme navštívili expozici nazvanou Rytíři nebes, která pojednávala o českých letcích ve Velké Británii. Kromě mnoha informací jsme mohli nahlédnout i do osobních věcí tehdejších plukovníků a podplukovníků. Hlavní náplní návštěvy Národního muzea byla pro nás výstava Tutanchamon. Při vstupu nám byla nasazena sluchátka, která jsme nesundali po celou dobu prohlídky. Kromě velkolepé projekce jsme měli možnost podívat se i na ostatky egyptského velikána.

   Po tomto dechberoucím zážitku vyrazila naše výprava na prohlídku pražských památek. Začali jsme Stavovským divadlem, Karolinem a pokračovali jsme ke kubistické stavbě Domu U Černé Matky Boží, kde se k nám připojil Ing. arch. Matěj Šebek, architekt z Jindřichova Hradce, který nás prováděl po Praze a vyprávěl nám spolu s panem ředitelem o architektuře staveb v hlavním městě. Další ze zastávek byly například orloj na Staroměstském náměstí, židovská synagoga nebo moderní stavba OD Kotva. Po absolvování celé prohlídky jsme vyplňovali pracovní listy zaměřené právě na památky, o kterých jsme se něco dozvěděli.

   Všichni se shodli, že architektura Prahy je velice rozmanitá a nádherná. Z celého výletu jsme byli nadšeni a rádi bychom podobný zážitek zažili znovu.

 

Lada Krátká, 9. třída

ZŠ a MŠ Deštná
náměstí Míru 44
378 25 Deštná
ředitel školy: 384 384 280,
mobil: 602 959 505
školní jídelna: 384 384 263
školní družina: 723 757 227
mateř. škola: 384 384 593
reditel@zs-destna.cz