ZŠ - Velikonoční florbalový Jindřichův Hradec

Ve čtvrtek 13. 4. 2017 se naši žáci ZŠ zúčastnili florbalového turnaje v Jindřichově Hradci. Naši školu reprezentovali tři deváťáci, dva osmáci a jeden sedmák. Sehráli jsme zde celkem pět utkání. V prvním utkání proti Kunžaku jsme dlouho vedli brankou Luboše Prágra, v závěru se ovšem Kunžaku podařilo vyrovnat a byla z toho remíza 1:1. Další utkání  proti Pedagogu České Budějovice se také vyznačovalo vyrovnanou hrou, nakonec z toho byla těsná prohra 0:1. Ve třetím zápase jsme nastoupili proti silnému Jindřichovu Hradci, v polovině zápasu jsme prohrávali už 2:0, v závěru ještě zápas zdramatizoval brankou Vítek Uchytil, ale vyrovnat už se nepodařilo. Předposlední utkání proti Slavonicím jsme konečně vyhráli v poměru 2:0, obě branky vstřelil Luboš Prágr a v posledním našem zápase jsme si konečně zastříleli, odneslo to Vlachovo Březí v poměru 0:5, přičemž tři góly dal Luboš Prágr a dva David Kučera. Tým ZŠ Deštná sehrál kvalitní turnaj a za svůj výkon se vůbec nemusí stydět, konečné čtvrté místo bylo trochu smolné, protože k bronzovým medailím nám chybělo pouze lepší skóre.

Mgr. Jiří Kačo