ZŠ - Vánoce s Rybanou

 

  Bylo, nebylo, na Měsíci v tee- pee žila veliká ďábelská ovce jménem Rybana. Když byly na Měsíci Vánoce, Rybana šla do sklepa pro kapra, rozsvítila baterku a spatřila svoji nepřítelkyni želvu Fontánu, jak používá kompas a pohrává si se šípem silným jako Nokia 3310. Proto zavolala na domácího mazlíčka Magneta. Ten přisvištěl jako letadlo, až se za ním zjevila duha. Jenomže Magnet byl tak těžký, že se přisál k zámku od sklepení, který Rybana zapomněla schovat. V tu chvíli přestala vnímat boj s Fontánou, vrhla se k Magnetovi a ihned zavolala zámečníka. Šla ho před dům vyhlížet, takže neslyšela, jak Magnet marně křičí: „Rybano, Rybano, Fontána nám krade kouzelné počítadlo!! “ Fontána vyletěla hbitě jako včela na planetu Zemi.

  Zámečník Květinka přijel ve svém BMW. V ruce držel pozlacenou lupu. Podíval se na Magneta a pokapal ho vodou z řeky, aby zrušil fyzikální zákon magnetické síly. A potom Magnet s Rybanou žili štastně, dokud Rybana nezjistila, že Fontána ukradla její magické počítadlo.  

Konec.

 

Na čtenářském kroužku tento příběh za pomoci kostek hry Story Cubes vymysleli a sepsali:

Anežka, Eliška, Martina, Tereza a Dan

 

ZŠ a MŠ Deštná
náměstí Míru 44
378 25 Deštná
ředitel školy: 384 384 280,
mobil: 602 959 505
školní jídelna: 384 384 263
školní družina: 723 757 227
mateř. škola: 384 384 593
reditel@zs-destna.cz