ZŠ - Ukliďme Česko

 

Dne 22. 4. 2016 se naše škola zapojila do celorepublikového projektu „Ukliďme Česko“. Děti dostaly rukavice a pytle na odpadky a s dobrou náladou vyrazily vstříc úklidu. Každá třída se úkolu nasbírat co nejvíce nečistot ujala velmi zodpovědně a statečně. Děti neohroženě sbíraly vše, co do přírody nepatří a co je následkem nezodpovědné lidské činnosti. Sběr děti pojaly s humorem. Předbíhaly se, kdo sebere a najde víc. Procházkou k nedalekému rybníku jsme objevili řadu „strašáků“ okolo pole. Z dálky jsme si však mysleli, že na poli leží nespočet schválně pohozených odpadků. O to víc jsme byli překvapeni, když jsme zjistili, o co se skutečně jedná. I tak se nepotřebné věci dají zapojit do přírody. Až do chvíle, než byly nasbírány první pytle, jsme nevěřili, jak moc je potřeba přírodu a okolí svého domova uklidit. Projekt byl ponaučením jak pro malé, tak i pro velké děti. Úklidem si uvědomily, že vyhazovat odpadky do přírody je špatné, ať už z hlediska estetiky, tak i vzhledem k živým organismům. Snažit se udržovat přírodu v čistotě by mělo být každodenním úkolem každého z nás.

Mgr. P. Kuchařová

Fotografie naleznete ZDE

ZŠ a MŠ Deštná
náměstí Míru 44
378 25 Deštná
ředitel školy: 384 384 280,
mobil: 602 959 505
školní jídelna: 384 384 263
školní družina: 723 757 227
mateř. škola: 384 384 593
reditel@zs-destna.cz