ZŠ - Turnaj ve florbale

 

V pondělí 28. 11. se konal v Sokolovně v Jindřichově Hradci turnaj ve florbale určený pro žáky prvního stupně. Naši školu na tomto turnaji reprezentovalo osm hráčů. Celkem se zúčastnilo pět družstev, kromě naší školy z Deštné také týmy 4. ZŠ J. Hradec, Českého Rudolce, Slavonic a Třeboně. Zápasy se hrály 2x 7 minut a prvním soupeřem našeho týmu bylo družstvo z Rudolce. Zápas byl napínavý do posledního okamžiku, a přestože jsme měli v závěru vyloučeného jednoho hráče, nakonec jsme uhájili výhru 3:5 pro náš tým. Dalším soupeřem bylo družstvo ze Slavonic, i přes poměrně vyrovnaný průběh jsme bohužel Slavonicím podlehli v poměru 1:4. Předposlední zápas jsme odehráli s týmem z Jindřichova Hradce, proti kterému jsme většinu zápasu vedli, bohužel jsme v závěru neudrželi dvoubrankový náskok a výsledkem byla remíza v poměru 2:2. Poslední zápas jsme odehráli se silnou Třeboní, které jsme statečně vzdorovali do poloviny zápasu, těsně po poločase jsme se dokázali přiblížit na rozdíl dvou gólů, potom Třeboň, která nenašla v turnaji přemožitele a s přehledem postoupila do krajského kola, přidala další branky a zvítězila. Naši chlapci v konečném pořadí obsadili hezké třetí místo a nutno podotknout, že ve všech zápasech hráli minimálně vyrovnanou partii. Dalším pozitivem je fakt, že za účast na turnaji získá naše škola voucher v hodnotě 3000,- Kč na nákup florbalového vybavení.

Mgr. Jiří Kačo

Fotografie naleznete ZDE

ZŠ a MŠ Deštná
náměstí Míru 44
378 25 Deštná
ředitel školy: 384 384 280,
mobil: 602 959 505
školní jídelna: 384 384 263
školní družina: 723 757 227
mateř. škola: 384 384 593
reditel@zs-destna.cz