ZŠ - Projektový týden

 

Na 7. dubna připadá Světový den zdraví a tomuto tématu byly podřízeny aktivity, kterých jsme se v týdnu od 4. do 8. dubna účastnili.

Nejprve naši školu navštívily studentky Střední zdravotnické školy v Jindřichově Hradci. Děti si s nimi zopakovaly zásady 1. pomoci při popáleninách, krvácení a zlomeninách. Také si mohly na figuríně zkusit masáž srdce.

Ve čtvrtek se jednotlivé třídy společně se svými třídními učiteli věnovaly vytváření projektů, které souvisely se zdravým životním stylem i s pohledem na zdraví z hlediska historie, matematiky a biologie.

V pátek se žáci druhého stupně zapojili do vzdělávacího pořadu Zdravá pětka Nadačního fondu Albert, který byl zaměřen na zdravou a vyváženou stravu. Zopakovali si složení výživového talíře a sami si podle receptu zkusili připravit některé zdravé svačinky.

Mgr. H. Tomšů

Fotografie První pomoc naleznete ZDE

Fotografie Třídní projekty naleznete ZDE

Fotografie Zdravá pětka naleznete ZDE

ZŠ a MŠ Deštná
náměstí Míru 44
378 25 Deštná
ředitel školy: 384 384 280,
mobil: 602 959 505
školní jídelna: 384 384 263
školní družina: 723 757 227
mateř. škola: 384 384 593
reditel@zs-destna.cz