ZŠ - Ohlasy žáků na řetězové provádění na zámku Červená Lhota

V sobotu 2. června jsme byli na Červené Lhotě na řetězovém provádění. Já jsem s Erikou Čížkovou prováděla v předsíni. Provádění se mi líbilo, protože jsme to nedělali poprvé a měli jsme už nějaké zkušenosti z loňského roku. A také se mi líbilo, že celá akce byla lépe zorganizovaná než loni.

G. Švábková

Já jsem prováděla v pokoji, který sloužil jako pánská ložnice. Byla to krásná komnata. Zpočátku to bylo hodně těžké, bála jsem se, že něco spletu. Když pak chodila jedna exkurze za druhou, získávala jsem ve výkladu větší jistotu.

P. Kubíčková

Já a další dva spolužáci jsme si vybrali místnost zvanou salon. Líbilo se mi, jak nás lidi poslouchali a jak děti dostávaly obrázkový deník, ve kterém byly obrázky vybraných exponátů. Děti je pak musely hledat v každé místnosti, kterou navštívily.

M. Menčík

My s Martinou jsme si vybraly věžní pokoj. Byla to celkem malá místnost, takže když se do ní nahrnulo hodně lidí, nebylo tam moc prostoru k hnutí. A taky jsme musely mluvit více nahlas. J Ale i tak jsme si provádění velice užily. Považuji to za skvělou životní zkušenost.

E. Holzmannová

Provádění mě naučilo připravit si text a pak ho přednášet úplně cizím lidem. A nebát se mluvit k cizím návštěvníkům zámku. Nelíbilo se mi, že někteří z nich nedávali pozor a bavili se mezi sebou. Super bylo, že jsme se mohli po zámku volně pohybovat.

D. Prágr

Fotografie naleznete ZDE