ZŠ - Lyžování v přírodě

 

Ve dnech 4. – 6. 2. 2020 se žáci naší školy již podruhé vypravili na sjezdovku Hradiště u Nové Bystřice na  akci nazvanou Lyžování v přírodě. Akce byla opět určena všem zájemcům od 3. do 9. ročníku.
I když počasí se ze začátku jevilo dost nepříznivě, celý předcházející víkend propršel a byly i jarní teploty, nakonec se ale všechno změnilo. Od úterního dopoledne začalo místo deště sněžit a ve středu a ve čtvrtek se lyžovalo na čerstvém přírodním sněhu a za svitu sluníčka. Sjezdovka byla krásně upravená, k dispozici byly opět oba vleky i dětské lano.

Ze školy nakonec jezdilo 39 dětí, z nichž velká část byla na lyžování již v loňském roce, doplnili je potom začínající lyžaři ze současných třeťáků. Všichni  si zaslouží velikou pochvalu, začátečníci během tří dnů zvládli základy lyžování a ve čtvrtek už sjížděli bez problémů celou sjezdovku. Ve čtvrtek jsme akci završili závěrečným závodem ve slalomu.

Akce se moc líbila jak dětem, tak nám instruktorům. Krásně jsme si zalyžovali a zažili spoustu legrace. Těšíme se na příští rok.

Za ZŠ P. Havelková, B. Bednářová a J. Kačo

Fotografie naleznete ZDE       

ZŠ a MŠ Deštná
náměstí Míru 44
378 25 Deštná
ředitel školy: 384 384 280,
mobil: 602 959 505
školní jídelna: 384 384 263
školní družina: 723 757 227
mateř. škola: 384 384 593
reditel@zs-destna.cz