Říjen v MŠ

V měsíci říjnu se nám už naplno přihlásil ke slovu podzim,který od svého nástupu hýří barvami. Dříve než opadají listy stromů ,můžeme pozorovat nádherné barevné proměny, což jsme obdivovali hlavně na vycházkách. Začaly nám také padat kaštany,které jsme pilně sbírali a nosili do školky.

Barevný podzim venku nás inspiroval, a tak jsme si udělali barevný týden i my ve školce ve třídě „Soviček“. Každý den v týdnu měl svou barvu, a my všichni jsme doma prolezli všechny skříně a snažili se vždy v daný den sladit do stejné barvy. Začátek října se u nás ve školce nesl také ve znamení jablíčkové vůně, kdy se třída „Broučků“ rozhodla, že upeče štrůdl. Výsledek jejich společné práce byl výborný a vůně jablíček nám navíc provoněla celou školku.

Paní Jarka Šplíchalová pro obě třídy připravila projektový den les- myslivost. Vysvětlila dětem základní poznatky o myslivosti a vše,co s ní souvisí. Děti požily neobvyklé dopoledne,kdy se seznámily nejen s prací myslivce jako takové,ale měly možnost setkat se s loveckým psem,který nám předvedl chůzi po pachové stopě a aportování na louce i ve vodě. I děti měly spoustu znalostí o lese. Věděly, že do krmelce se může zvěři dávat seno, kaštany, žaludy, jablka a také sůl. Děkujeme za zajímavou a velmi poučnou přednášku.

ZŠ a MŠ Deštná
náměstí Míru 44
378 25 Deštná
ředitel školy: 384 384 280,
mobil: 602 959 505
školní jídelna: 384 384 263
školní družina: 723 757 227
mateř. škola: 384 384 593
reditel@zs-destna.cz