MŠ - Vánoční přicházení

 

Měsíc prosinec jsme zahájili Mikuášskou besídkou, kdy se za námi do školky přišli podívat Mikuláš s čerty a anděly. Všichni jsme měli trochu obavy, jak jejich návštěva dopadne a zpytovali jsme svědomí... Ale nakonec jsem Mikulášovi krásně zazpívali a řekli několik básniček a on nám na oplátku nechal balíčky s dobrotami.  Prosinec se pochopitelně také nesl v duchu nadcházejících Vánoc. S paními učitelkami jsme si rána zpříjemňovali „černými hodinkami“ u adventního věnce, plnili jsme úkoly z adventního kalendáře, povídali jsme si o zvycích a tradicích Vánoc (některé jsme si ve školce i zkusili), zpívali jsme koledy u klavíru a vyráběli jsme vánoční ozdoby a přání,pekli a zdobili perníčky. Při dopoledních procházkách jsme také chodili pozorovat vánoční výzdobu v Deštné a zpívat koledy k vánočnímu stromu na náměstí. Navštívilo nás také divadélko Fábula s pohádkou Čert a Káča...celý prosinec jsme zkrátka prožívali krásné chvíle a těšení na Vánoce. Ježíšek nás ve školce navštívil 21. 12., kdy nám do školky nadělil mnoho nových hraček. Tento den jsme si společně ve školce užili také Vánoční besídku a všichni jsme se rozloučili před vánočními prázdninami.

Fotografie naleznete ZDE          

ZŠ a MŠ Deštná
náměstí Míru 44
378 25 Deštná
ředitel školy: 384 384 280,
mobil: 602 959 505
školní jídelna: 384 384 263
školní družina: 723 757 227
mateř. škola: 384 384 593
reditel@zs-destna.cz