MŠ - Listopad v naší školce

 

Měsíc listopad se u nás v MŠ nesl ve znamení podzimu, nadcházejících Vánoc a také zdraví a lidského těla. V listopadu nám skončil kurz bruslení, který jsme navštěvovali od září a už se moc těšíme na 8. prosince, kdy nám začne kurz plavání. S paními učitelkami jsme si povídali o lidském těle a zdraví, a také o tom, co všechno máme dělat proto, abychom zůstali zdraví i v těchto měsících, kdy řádí mnoho viróz a chřipek. Ve třídě „Broučků“ jsme si dokonce odlili lidskou kostru – do formiček kostí jsme nalili rozpuštěnou čokoládu a nechali ji zatuhnout. A pak? Moc jsme si na kostře všichni pochutnali :-) Ve třídě „Soviček“ jsme si upekli štrúdl. Děti pomáhaly a potom jsme celou nohavici snědli.

Na konci listopadu jsme se již pilně připravovali na Advent a příchod Vánoc. V tomto duchu jsme poslali dopis Ježíškovi, aby věděl, co nám ve školce chybí za hračky, a podíleli jsme se s pí. učitelkami i na vánoční výzdobě naší školky. Nyní nás čekají ranní „černé hodinky“ u adventního věnce, příchod Mikuláše, andělů a čertů.

Naši předškoláci přednesli básničky v KD Deštná pro babičky a dědečky.

ZŠ a MŠ Deštná
náměstí Míru 44
378 25 Deštná
ředitel školy: 384 384 280,
mobil: 602 959 505
školní jídelna: 384 384 263
školní družina: 723 757 227
mateř. škola: 384 384 593
reditel@zs-destna.cz