MŠ - Jaro v Mateřské školce

  

Čekaní na jaro nám do školky přišla zpříjemnit „kouzelná babička“, která nám přišla do školky přečíst pohádku. Byli jsme z její návštěvy nadšení, a moc se těšíme na další. Abychom jaro povzbudili, rozhodli jsme se ho přivítat pomocí starého zvyku – vynášení „Morany“ (Paní Zimy). S paními učitelkami jsme společně vzali naši Moranu a donesli jsme ji k Deštenskému potoku, kde jsme ji zapálili a vhodili do vody. Poté jsme našli několik jarně napučených větviček a navázali na ně barevné pentličky. Přijelo nás navštívit pojízdné planetárium, díky kterému jsme zjistili, jak naše planeta Země vypadá z vesmíru a mnoho dalších věcí. Pojízdné planetárium byl vlastně takový velký nafukovací stan, do kterého jsme vešli a průvodce vesmírem i naší planetou nám dělal kreslený krtek. Odnesli jsme si nevšední zážitek a mnoho nových informací. Radost nám v dubnu udělalo i divadelní představení, kde nás navštívil skvělý mim. Bavili jsme se my i paní učitelky a už se moc těšíme na jeho další návštěvu. V průběhu dubna jsme si užili Velikonoce, kdy jsme ve školce a okolí hledali poklad, který nám tam nechal Velikonoční zajíček. Nakonec jsme ho zdárně našli a vytvořili si i velikonoční dekorace. Na konci dubna nás naplno zaměstnaly blížící se čarodějnice. V pátek 21. dubna proběhl v naší základní škole zápis do první třídy. Zúčastnili se ho i naši předškoláci ze třídy Broučků. Pilně se na tento den připravovali a všichni jej parádně zvládli.

 

ZŠ a MŠ Deštná
náměstí Míru 44
378 25 Deštná
ředitel školy: 384 384 280,
mobil: 602 959 505
školní jídelna: 384 384 263
školní družina: 723 757 227
mateř. škola: 384 384 593
reditel@zs-destna.cz