MŠ - Jaro v MŠ

 

  V měsíci dubnu jsme se těšili z jarního počasí. Koncem měsíce jsme si i mysleli, že si duben z nás dělá legraci – no uznejte sami, že nebylo jaro, ale už léto. 13. dubna proběhl v naší škole zápis do první třídy. Zúčastnili se ho i naši předškoláci ze třídy Broučků. Pilně se na tento den připravovali a všichni jej skvěle zvládli.17. dubna nás navštívilo divadélko Šternberk a přivezlo nám krásné pohádkové příběhy. Všichni jsme s nadšením sledovali, jak to dopadne např. se zlatou rybkou, ale nakonec jsme se dočkali šťastného konce. Divadélko se nám moc líbilo.23. dubna jsme měli tvořivé dopoledne, kdy jsme vyráběli překvapení pro naše milé maminky. Konec měsíce se nesl v duchu čarodějnic a čarodějnického reje. Kdo chtěl, tak si donesl klobouk a čarodějnický ohoz a už poletoval po herně. Užili jsme si spousty legrace a domu jsme odcházeli s úsměvem na tváři.

  Březen byl měsíc knihy, a tak k nám do školky zavítala pohádková babička, která nám přečetla pohádku. Místo dědečka nás navštívil pan ředitel školy a školky a také si pro nás připravil legrační pohádky. Moc se nám to líbilo.Jelikož jsme chtěli podpořit čtení rodičů dětem, tak jsme ve školce zřídili tzv. „školkovskou knihovnu“. Rodiče nám zapůjčili různé žánry knih pro děti i dospělé a my si je teď můžeme zapůjčit a těšit se z nových příběhů.Ve školce nás také navštívil milý pán se zvířátky. Měli jsme možnost si pohladit ježka a zjistit, že vlastně vůbec nepíchá. Dále jsme si pohladili sovičky a potěžkali výra. Ze zvířátek jsme byli okouzlení a dozvěděli jsme se i něco nového z jejich života.Poslední březnový týden jsme také ukončili kurz bruslení. Na poslední hodině se s námi rozloučil i lední medvěd a trenéři nám předali diplomy.

ZŠ a MŠ Deštná
náměstí Míru 44
378 25 Deštná
ředitel školy: 384 384 280,
mobil: 602 959 505
školní jídelna: 384 384 263
školní družina: 723 757 227
mateř. škola: 384 384 593
reditel@zs-destna.cz