Informace KHS pro rodiče dětí v MŠ

Dětem MŠ Deštná je od 17. 9. 2021 nařízena karanténa.  

Předpokládáme, že karanténa potrvá nejméně do 30. 9. 2021 včetně.

Rizikový kontakt s COVID-19 pozitivní osobou byl naposled dne 16. 9. 2021. 

Prosíme rodiče, aby u dětí  zajistili odběr na COVID-19 (PCR) v termínu 21. 9. – 23. 9. 2021.

Pokud se u dítěte objeví příznaky onemocnění, je nutné zajistit odběr na COVID-19 (PCR)  neprodleně.

Karanténa a odběr jsou nařízeny u těch dětí, které neprodělaly v posledních 180 dnech onemocnění COVID- 19.

Rodiče dětí obdrží SMS s informací o setkání dítěte  s C+ pacientem a odkazem na sebetrasování. V rámci sebetrasování může rodič vyplnit e-žádanku na odběr PCR. Žádanka jde elektronickou cestou do všech odběrových míst.  

Na odběr musí rodiče děti objednat sami.

Dále je nutné kontaktovat příslušného pediatra dítěte, oznámit karanténu dítěte a adresu pobytu dítěte v době karantény, karanténu ukončuje pediatr. 

Karanténa musí být dodržena v určeném rozsahu i v případě, že PCR test osoby provedený v průběhu karantény je negativní. I dále je nutné, aby rodiče sledovali zdravotní stav dětí (včetně denního měření teploty) po celou dobu karantény a aby v případě příznaků onemocnění dítěte kontaktovali příslušného pediatra. V případě  neodkladného ošetření dítěte ve zdrav. zařízení v době karantény  je nutné  zdrav. zařízení   oznámit karanténu dítěte.

Odběrová místa jsou v Jindř. Hradci v nemocnici, dále v Č. Budějovicích – u nemocnice.  Podrobné informace k objednání na vyšetření lze nalézt na webových stránkách nemocnice ČB a JH. Bez objednání provádí odběry odběrové místo NEXTCLINICS  u výstaviště v ČB  (po – čt, 8 – 14 hod.).

MUDr. Lenka Weinerová, vedoucí protiepid. odd. CK-JH-PT

 

 

ZŠ a MŠ Deštná
náměstí Míru 44
378 25 Deštná
ředitel školy: 384 384 280,
mobil: 602 959 505
školní jídelna: 384 384 263
školní družina: 723 757 227
mateř. škola: 384 384 593
reditel@zs-destna.cz