Červen v MŠ

 

 Měsíc červen je pro nás ve školce vždy ve znamení sluníčka, zrajícího ovoce, nadcházejícího léta a prázdnin. Snažíme si užít krásné počasí, a tak jsme hodně času trávili venku na procházkách, na zahradě či hřišti a jinde v přírodě v okolí Deštné.Začátkem června jsme se vydali na školní výlet do Zoo Tábor. Počasí nám přálo - po celý den nám svítilo sluníčko a bylo teplo. Viděli jsme mnoho krásných zvířátek. Po výletě nás čekal „Dětský den“, který si pro nás připravili hasiči z SDH Deštná. Užili jsme si s nimi spoustu legrace, prohlédli jsme si hasičská auta, vyzkoušeli jejich techniku a na závěr nás hasiči potěšili pěnou a dárkovými balíčky, kde jsme objevili spoustu mlsek. V půli června nás paní Dvorská pozvala na oblíbené opékání špekáčků u nich na zahradě. Připravila pro nás zahradu plnou hraček, ohniště, kde jsme si opekli buřtíky.V posledním týdnu jsme ještě zažili duhový den, kdy jsme přišli oblečeni jen v barvách duhy. Společně jsme se potom seřadili podle barev a na památku jsme se vyfotili. Byl to nádherný den plný barev, kdy jsme také malovali křídami na chodník a hráli spoustu her. Na úplný závěr školního roku čekal předškoláky výlet na Červenou Lhotu, zakončený dobrou večeří a nočním přespáním ve školce. Druhý den pak předškoláky čekalo slavnostní šerpování na městském úřadě v Deštné, čímž se již od září stanou školáky ZŠ.

 

ZŠ a MŠ Deštná
náměstí Míru 44
378 25 Deštná
ředitel školy: 384 384 280,
mobil: 602 959 505
školní jídelna: 384 384 263
školní družina: 723 757 227
mateř. škola: 384 384 593
reditel@zs-destna.cz